Gabriela Tichá

Rodinná fotografka

Stránka „O mně“Jmenuji se Gabriela Tichá, mým bydlištěm je Olomoucko. Jsem matkou dvou dcer a mým splněným snem se stala fotografie. Fotím vlastně už od malička, kdy jsem brala fotoaparát svému tátovi a na střední škole už jsem fotila každou třídní událost. Zvuk závěrky mě vždy fascinoval. Největší zlom nastal po narození mých dětí, kdy jsem se snažila zaznamenat každý pro nás důležitý okamžik.
Touha po digitální zrcadlovce se mi splnila v roce 2012. Od té doby se fotografii věnuji opravdu naplno, zúčastnila jsem se několika workshopů a prostudovala spoustu materiálů týkající se fotografie. Nejvíc za srdce mě chytla portrétní fotografie, zejména fotografování novorozenců, dětí, těhotenská a rodinná fotografie.
Od roku 2013 fotím také svatby. Nejraději mám fotografování v exterieru, kde můžeme plně zachytit kouzlo okamžiku v přirozeném prostředí plném barev bez jakýkoliv rekvizit – protože příroda nám je vytváří sama. Děti jsou v tomto prostředí spokojené a formou hry dokážeme zachytit emoce i přirozenost dítěte. Novorozence fotografuji ve svém atelieru a přiznám se, že toto téma je pro mě, jako matku opravdu nejbližší, této disciplíně se chci i do budoucna nejvíce věnovat. K fotografování používám techniku Canon a to Canon EOS 5D Mark III a artovou řadu pevných objektivů Sigma (35mm, 50mm, 85mm).

Kromě fotografování jsem velký fanoušek sportu a to hlavně běhu, lyžování, in-line bruslí, plavání, tance, jízdy na kole atd., atd., asi není nic, co by mě pokud jde o pohyb nebavilo. Je to pro mě relax a krásné odreagování, takže pokud mě nepotkáte s foťákem na krku, tak určitě někde ve sportovním v přírodě.
Pokud Vás moje fotografie zaujmou, neváhejte mě kontaktovat nejlépe e-mailem, nebo zprávou na těchto stránkách. Pokud se rozhodnete pro ateliérovou fotografii, adresu atelieru Vám vždy sdělím před fotografováním.
Budu se těšit na Vás i Vaše děti.
Gabriela