O MNĚ

Jmenuji se Gabriela Tichá, jsem matkou dvou úžasných slečen a mým bydlištěm je Olomoucko, vesnice v Litovelském Pomoraví. Zde mám i svůj plně zařízený atelier. Focení je moji láskou od malička, kdy jsem brala fotoaparát svému tátovi a na střední škole už jsem fotila všechny společné akce. Vždy mě fascinovala ta chvíle, kdy mohu zachytit jedinečné a neopakovatelné momenty.

Láska k fotografii se stupňovala s narozením mých dcer, kdy jsem chtěla zachytit každý jejich důležitý okamžik. V roce 2012 jsem si splnila svůj velký sen a pořídila si první zrcadlovku. Zvuk závěrky mě fascinoval a kouzlo nízké clony a portrétní fotografie snad ještě víc. Začala jsem fotit děti, miminka, rodiny a jakmile dozrál čas i zkušenosti i svatby. Absolvovala jsem několik workshopů a kurzů.

Dnes je mi nejbližší právě novorozenecká fotografie, které se chci i nadále nejvíce věnovat. Neustále se snažím vzdělávat, pracovat na nových trendech v newborn fotografii. Pro Vaše miminka neustále nakupuji nové rekvizity a snažím se držet nejnovější trendy. Zastávám heslo….v jednoduchosti je krása, takže u mě nenajdete žádné přeplácané umělé rekvizity a opravdu chci, aby na fotkách bylo hlavně Vaše miminko. Po době covidové také nabízím  znovu focení v porodnici tzv. Fresh 48, kdy se miminko fotí čerstvoučké bez rekvizit a snažím se zachovat to kouzlo zrození nového tvorečka.

Rodiny fotím převážně v exterieru, děti jsou nejšťastnější venku, nemusíme je nutit do poz a jsou tak přirozené. V atelieru fotím převážně přes zimu a to pouze těhotné a děti do jednoho roku nebo ty starší .

Něco málo k mému soukromí 😉 Ve svých volných chvilkách, kterých je opravdu velmi málo, protože jsem pořád ještě na půl úvazek ve zdravotnickém zařízení se nejraději věnuji sportu. Miluju brusle, kolo, běh, plavání, koloběžku, horskou turistiku a v zimě lyže, běžky i sjezdovky. Takže je možné, že pokud mě někde potkáte bez foťáku bude to v teplákách a ve sportovním 🙂 Jsem opravdu upovídaná, ráda se směju a jelikož mě v životě nepotkávají jen hezké věci, spousta těch životních událostí myslím ze mě dělají dostatečně silného člověka, takže mě už opravdu nic nerozhází a trpělivosti mám na rozdávání. Takže ani vy ostýchaví se nebojte, vše zvládneme 😉

Pokud se Vám moje fotografie líbí, neváhejte mě kontaktovat. Určitě dříve, než později, objednávací lhůty jsou u mě delší, nefotím každý den, takže je třeba plánovat.