Obchodní podmínky

Objednání na fotografování
vždy je potřeba se objednat s dostatečným předstihem, doporučuji 2-3 měsíce předem, dle vytíženosti. Jelikož jsem i zaměstnaná jsou mé časové možnosti omezenější. Objednávky nejlépe e-mailem, nebo zprávou na FB, eventuelně sms. Prosím o termín si nevolejte telefonicky. Ne vždy mám při ruce diář, zrovna jsem v zaměstnání, fotografuji atd. Před termínem fotografování se mi prosím ještě ozvěte, zhruba 2-3 dny předem, abychom si vše potvrdili a upřesnili místo.
Pokud se nemůžete na fotografování dostavit např. ze zdravotních důvodů – toto respektuji, není žádný problém, všichni jsme jenom lidé, jen mě prosím o tom informujte. Onemocnění může samozřejmě přijít i z mé strany. Opět se Vás snažím informovat co nejdříve a domluvíme náhradní termín.
Pokud Vaše dítě zrovna nemá náladu, rostou mu zoubky atd., i toto se bohužel může stát a neovlivníme to. I tak se snažím nějaké snímky vyfotit a poslat Vám je k výběru, bohužel nemohu toto z mé strany ovlivnit a není to důvodem v průběhu focení od zakázky ustoupit. S tímto prosím počítejte a pokud víte, že Vaše dítko je nevrlé, není úplně dobře naladěné je vždy lepší fotografování zrušit nebo přeložit. Nejsem kouzelník a i když se vždy snažím, abych dítko rozveselila, pořád jsem jen fotografka.
Pokud se objednáváte na focení newborn, opět je důležité mě informovat o Vašem termínu porodu co nejdříve ( 3- 4 měsíce) a jakmile porodíte, prosím co nejdříve sms, že už je miminko na světě, abych mohla najít vhodný termín. Miminka se fotí většinou ve věku 9-14 dní max. 3 týdny, proto je důležité se opravdu ozvat ihned, ne až po příjezdu z porodnice. V tomto případě už Vám nebudu moci vyhovět. Respektuji veškeré zdravotní komplikace, vše je na domluvě, stačí jen napsat.

Při zakoupení dárkového poukazu je na něm vždy vyznačena jeho platnost. Tuto je nutno dodržet, nelze směnit poukaz za hotovost, ani prodlužovat dobu platnosti. Prosím tedy vždy o včasné objednání.

Jak probíhá fotografování
fotografování probíhá buď u mě v atelieru (adresu vám vždy zašlu), nebo v exterieru. Jezděte na focení prosím včas, ne dříve ani později. Vše je opravdu načasováno tak, aby na sebe navazovalo. Nemám prostor na to, abyste mohli někde třeba půl hodiny čekat, pokud byste měli zdržení třeba v koloně, zavolejte, nebo napište sms. Focení trvá zhruba hodinu – více nám malé děti většinou ani nevydrží. Malé děti jsou po focení často unavené, proto s tím počítejte. Berte sebou vždy nějaké malé občerstvení pro děti, pití a malou svačinku. Sebou přibalte i nějakou oblíbenou, nejlépe zvukovou hračku, na toto většinou děti dobře reagují. Oblečení laďte do jednotných barev, žádné velké nápisy a vzory, pamatujte, že v jednoduchosti je krása. Nevolte zbytečně moc barev, platí kombinace 3 barev (růžová,šedá,hnědá – béžová, bordó, hnědá-modrá, bílá, šedá atd. nic nezkazíte kombinací bílé a modré ), vynechejte velké nápisy, dbejte na upravené nehty a vlasy. Doporučuji líčení a dobarvení odrostů vlasů.  Přece jen je to vizitka hlavně Vás. Dětem odstraňte všechny tetovačky z rukou, nejsou součástí retuše a špatně se odtraňují. V atelieru mám k zapůjčení čelenky, tutu sukýnky, doplňky pro děti. Klidně vezměte oblečení více, spolu pak poladíme, co dítěti i vám oblečeme.
Newborn fotografování je úplně specifické fotografování. Trvá většinou kolem 3 hodin, někdy i déle, pokud fotíme se sourozenci, proto s tím raději počítejte. Miminka fotím většinou úterý a pátek v dopoledních hodinách….počítejte s tím, víkendy nejsou možné. Pokud byste přece jen trvali na víkendu a bylo to v mých časových možnostech, účtuji příplatkovou cenu za víkend 400,-  Pokud budete chtít fotografovat se starším sourozencem, informujte mě o tom vždy předem. Lépe toto focení načasovat hned ze začátku, pak může vzít tatínek staršího sourozence na procházku nebo na nějakou dobrotu a my s maminkou odfotíme miminko. Je potřeba abychom na to měli klid a pokud je kolem spousta rušivých momentů, většinou to nedělá dobrotu. Sebou na focení si vezměte vše, co potřebujete k péči o miminko. Pleny, ubrousky, mlíčko, pokud nemáte vlastní a určitě a vždy dudlík. Dále 3-4 látkové pleny. Vše ostatní včetně rekvizit poskytnu já v rámci fotografování.

Fotografování v porodnice „Fresh 24“

jedná se o nestylizované fotografování převážně miminka (detaily, ručičky, nožičky, pupík, v postýlce, s maminkou…) Fotí se zhruba druhý nebo třetí den od porodu. Na toto fotografování musíte být vždy objednáni předem a docházím po domluvě. Preferuji olomouckou porodnici z důvodu dosahu, ale je možno se domluvit i jinak. Doba fotografování zhruba 30 minut. Výstupem je 20 fotografií většinou v černobílé variantě, ale můžete se rozhodnout i pro barevnou. Tyto fotografie neprochází žádnou výraznou retuší, jde o zachycení okamžiku po narození miminka a jeho přirozenosti. 20 fotografií dostanete i vytisknutých ve formátu 13×19. Fotografie z tohoto druhu focení vybírám já sama. Předání cca do 14 dnů.

Platba za fotografování
Cena za Vámi vybraný balíček je splatná vždy po fotografování. Buďte tedy vždy připraveni a mějte nachystanou hotovost, nejlépe přesně v ceně balíčku. Pokud vyberete fotografie navíc, nebo tisk navíc, je tato částka splatná vždy při převzetí fotografií, eventuelně platbou na účet. Pokud je platba na účet požaduji ji dříve, než začnu fotografie navíc zpracovávat.

Doba zpracování fotografií
Zhruba týden od fotografování posílám přes e-mail odkaz na galerii, kde najdete náhledy fotografií k Vašemu výběru. Tyto náhledy NIKDY neslouží ke zveřejňování atd. Jsou mým majetkem a zůstávají. Prosím abyste opravdu nezveřejňovali na FB, Instagramu a dalších sociálních sítích. Jsou to neupravené fotografie ve velmi malém rozlišení a slouží pouze k Vašemu výběru. Po výběru je vždy mažu.
Úprava fotografií trvá většinou 14. dní od výběru fotografií (nikoliv od fotografování). Pokud máte balíček s tiskem může se tato doba o týden protáhnout. Ve svatební sezonu se vše prodlužuje zhruba na 3. týdny až měsíc. Vyhrazuji si právo dobu zpracování při vážných důvodech,např. nemoci prodloužit. Vždy budete o tomto informováni.

Pokud nebude výběr uskutečněn do 1 měsíce od zaslání náhledů, vyhrazuji si právo fotografie vybrat já, zamezíme tím zbytečnému protahování a pro mě nezbytného ukládání dat.
Svatební fotografie zpracovávám zhruba 4 až 6 týdnů. Opět záleží na vytíženosti, případné nemoci atd. Vždy se snažím, abyste své fotografie měli co nejdříve. Pokud by nastaly nějaké nepředvídatelné události a zpracování bylo delší, budu Vás informovat.
Fotografie předávám buď v elektronické podobě na potištěném CD, nebo zasílám přes úschovnu. Fotografie posílám přes Myairbridge – zde je úložní doba pouze tři dny, proto s tím počítejte a fotografie si vždy stáhněte a zálohujte. Pokud volíte balíček s tiskem, dostáváte potištěné CD, tištěné fotografie. Opět doporučuji i toto CD zálohovat na více médií.

Neupravené fotografie nejsou součástí žádného balíčku a nikdy je neposkytuji. Fotím do formátu RAW. Každou Vámi vybranou fotografii upravuji a převádím do JPG. Náhledy jsou také pouze neupravené jen konvertované fotografie bez jakýhkoliv úprav – tyto provádím, až po Vašem výběru.

V ceně úpravy je vždy základní retuš, úprava barevnosti, ořez, jas, drobné retuše pleti. Doporučuji dětem odstranit tetovací nálepky atd. Pokud si přejete retuš nad rámec úprav, vždy mě o tom informujte předem a jedná se o příplatkovou záležitost, vždy na základě konzultace se mnou. Cena se stanovuje vždy individuelně a není zahrnuta v základní ceně balíčku.

Mějte prosím na paměti, že jsem fotografem, nikoliv grafikem.

Autorská práva
Klient smí používat fotografie pouze pro soukromé účely. Při poskytnutí fotografií pro komerční účely mě vždy kontaktujte a vyžádejte si můj písemný souhlas. Majitelem autorských práv jsem vždy já jako fotografka.

Zálohování dat
Všechny fotografie ve formě JPG zálohuji  6 měsíců, poté jsou veškerá data vymazána. Svatební fotografie zhruba jeden rok – ne neupravené rawy, pouze předané jpg fotografie. Vždy si své fotografie zálohujte na více médií (CD, DVD, flash disk, on line disky, hard disky atd.) Při případné ztrátě dat není po uplynutí dané lhůty ode mě možné fotografie získat.

Všechna data v podobě RAW souborů budou uchována po dobu 3 měsíců, poté budou smazána dle právní úpravy o uchování osobních údajů GDPR (směrnice 95/46/ES a související zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů)
Pokud si budete přát dotisknout CD nebo DVD je cena 200,- Kč / 1ks

Zveřejnění fotografií na mých stránkách sociálních sítí  Facebook a Instagram, zároveň na mých webových stránkách je dle nové právní úpravy GDPR pouze s Vaším souhlasem a je z Vaší strany kdykoliv odvolatelný.

Reklamace
Prosím, abyste vždy zvážili, zda opravdu chcete fotografovat ode mě. Prohlédněte si galerii a zvažte, zda se Vám můj styl líbí. Zároveň neručím za to, pokud vaše dítě není zrovna dobře naladěno, rostou mu zoubky atd. a nepodaří se nám nafotit vaše dítko rozesmáté v té nejlepší náladě.
Mám ráda jednoduchost, přirozenost, čím méně rekvizit tím lépe,  exteriér, to vše se Vám budu snažit nabídnout.
Pokud si všimnete na fotografii nečeho, co se vám nelíbí a chcete to odstranit, informujte mě nejdéle do týdne od předání fotografií. Pouze takhle jsem schopná reagovat a případné nedostatky odstranit.

Nespokojenost s vlastním vzhledem, není důvodem k reklamaci.

Objednáním se na fotografování zároveň přijímáte tyto obchodní podmínky.
Budu se na Vás těšit. Gabriela Tichá – rodinná fotografka

Adresa provozovny:783 35  Skrbeň, Hlavní 62/25

IČ: 01479342

Živnostenský list vydal: Úřad příslušný podle §71 odst.2 živnostenského zákona: Magistrát města Olomouce